spot_img
Strona głównaFinanseJak negocjować podwyżkę w pracy?

Jak negocjować podwyżkę w pracy?

Negocjowanie podwyżki w pracy to umiejętność, której każdy może się nauczyć. Ludzie, którzy dobrze negocjują są w stanie stworzyć własne możliwości rozwoju, a także mają większe szanse na uzyskanie tego, czego chcą od środowiska pracy. Posiadanie solidnej strategii negocjacyjnej jest kluczem do uzyskania najlepszego możliwego wyniku dla Ciebie i Twojego pracodawcy.

Określ jasno swoje cele

Zanim porozmawiasz ze swoim przełożonym o możliwości podwyżki, zastanów się, co wzrost wynagrodzenia oznaczałby dla Ciebie osobiście. Czy potrzebujesz więcej pieniędzy, aby związać koniec z końcem? A może potrzebujesz więcej pieniędzy, abyś mógł zainwestować w inne dziedziny życia? Zapisz wszystkie rzeczy, które pojawiają się podczas myślenia o tym pytaniu i przynieś je ze sobą podczas rozmowy z szefem.

Wiedz, ile zarabiają inni i czego się od Ciebie oczekuje

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek dyskusji z szefem ważne jest, aby obie strony wiedziały, na czym wszyscy stoją pod względem finansowym – zwłaszcza jeśli w firmie nastąpiła jakaś rotacja od czasu ostatniej korekty wynagrodzeń lub jeśli obecnie jest wolne stanowisko, na które można się ubiegać.

Upewnij się, że masz jasność co do swojej wartości dla firmy

To nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w pracy. Ale ważne jest, aby obie strony miały jasne zrozumienie tego, co wnosisz do firmy i jak Twoja praca przyczyniła się do jej sukcesu. Jeśli możesz, zrób listę swoich osiągnięć w ciągu ostatniego roku. Następnie zastanów się, jak te osiągnięcia pomogły firmie osiągnąć jej cele. Pamiętaj o uwzględnieniu wszelkich szkoleń lub edukacji, które przyczyniły się do Twojego sukcesu w pracy.

Przygotuj się do rozmowy z szefem

Przed spotkaniem z szefem powinieneś mieć jasny pogląd na to, co i jak chcesz powiedzieć. Pomoże Ci to uniknąć powiedzenia czegoś, co mogłoby zostać zinterpretowane jako niewłaściwe lub nieprofesjonalne. Jeśli to możliwe, spróbuj zorganizować spotkanie, na którym będziesz mógł omówić podwyżkę wynagrodzenia na osobności.

najnowsze

zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj