spot_img
Strona głównaPracaJak przygotować się na rozmowę o pracę?

Jak przygotować się na rozmowę o pracę?

Warto pamiętać, że rozmowa o pracę to bardzo ważny etap w staraniach o wymarzone stanowisko. Trzeba więc zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby zwiększyć swoją szansę na zdobycie pracy. O czym warto pamiętać? Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek.

Rozmowa o pracę – zadbaj o schludny wygląd

Wybierasz się na rozmowę o pracę? Pamiętaj, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz. Chociaż pracodawca nie może odrzucić Twojej kandydatury, kierując się osobistymi preferencjami dotyczącymi wyglądu, ubiór i uczesanie mają znaczenie. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu można przedstawić się jako osoba profesjonalna, która podchodzi do pracy poważnie. Pamiętaj, że elegancko wcale nie musi oznaczać nudno, czy szaro. W sklepach dostępne są różne zestawy, które chociaż kolorowe i ozdobione ciekawymi wzorami, wciąż wyglądają schludnie i dobrze. Zadbaj o swój wygląd, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Rozmowa kwalifikacyjna – przygotuj się na różne pytania

Przed rozmową o pracę sprawdź najważniejsze informacje o firmie, w której chcesz rozpocząć swoją karierę. Jeśli uda Ci się wykazać wiedzą podczas spotkania, na pewno rekruter zapamięta to i odbierze pozytywnie. Warto także dobrze zastanowić się nad zarobkami. Pytanie dotyczące tej ważnej kwestii pada coraz częściej podczas rozmów kwalifikacyjnych. Pamiętaj, że stawka powinna odpowiadać Twoim kwalifikacjom, wiedzy oraz doświadczeniu. Na co jeszcze warto się przygotować? W niektórych firmach wciąż padają pytania takie jak: „Gdzie widzisz siebie za 5 lat”, „Jakim zwierzęciem chciałbyś być?”, „Co motywuje Cię do pracy”, „Jaka jest Twoja wymarzona praca”, „Jakie są Twoje silne/słabe strony”.  Sprawdź listę popularnych pytań i przygotuj sobie odpowiedź. Dzięki temu rozmowa kwalifikacyjna przebiegnie sprawniej, a Ty unikniesz niepotrzebnego stresu. Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie to często klucz do sukcesu. Tak jest właśnie w przypadku rozmowy o pracę.

najnowsze

zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj