spot_img
Strona głównaFinansePorady dotyczące oszczędzania pieniędzy w podróży

Porady dotyczące oszczędzania pieniędzy w podróży

Podróżowanie jest kosztowne. Łatwo jest przepuścić kilka stów, czy nawet tysięcy w ciągu zaledwie kilku dni, zwłaszcza gdy jesteś na wakacjach. Ale to nie znaczy, że nie można zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas zwiedzania świata! Oto kilka cennych wskazówek.

Przynieś własne przekąski i butelki z wodą

Możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, przynosząc własne przekąski zamiast kupować je na lotnisku lub w hotelu. Łatwo jest zapakować własne batoniki i mieszanki w pojemnikach wielokrotnego użytku lub przynieść owoce w pojemnikach, które można łatwo otworzyć – upewnij się tylko, że ich nie zapomnisz! Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą butelek z wodą zamiast kupowania napojów w restauracjach lub na stacjach benzynowych.

Rezerwuj hotele z wyprzedzeniem

Jeśli chodzi o rezerwację hoteli i znalezienie tanich lotów, to opłaca się bardzo, jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem! Często okazuje się, że ceny spadają, jeśli jesteś gotów zarezerwować pokoje na kilka miesięcy przed rozpoczęciem podróży – a to może również pomóc obniżyć koszty, unikając opłat w ostatniej chwili za anulowanie lub zmiany planów.

Zarezerwuj swój lot wcześniej

Jeśli masz na myśli konkretną datę, możesz zarezerwować lot nawet sześć miesięcy wcześniej i mieć pewność, że uzyskasz najlepszą cenę. Warto również wcześniej wyłapywać okazję zniżkowe, lub skorzystać z oferty Last Minute. Jeśli musisz zarezerwować lot w ostatniej chwili, spróbuj poszukać między północą a 7 rano.

Skorzystaj z Ubera

Jest to powszechne błędne przekonanie, że nie można zaoszczędzić pieniędzy na podróży, biorąc taksówki. Ale prawda jest taka, że firmy taksówkarskie stale próbują uzyskać więcej biznesu i często są skłonne do negocjowania swoich cen. Więc jeśli nie możesz uniknąć taksówek całkowicie, użyj Uber w zamian. To aplikacja, która łączy cię z kierowcami, którzy chcą zarobić rozwożąc ludzi po mieście. Możesz poprosić o Ubera w każdej chwili, 24/7, a oni wyślą kierowcę w ciągu kilku minut. 

najnowsze

zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj